Tel./Fax:+421/2/555 63 027 / E-mail: obchod (@) realex.sk / GPS súradnice pre Váš navigačný systém: N 48.16068° - E017.12793°
   
VÝROBCOVIA VÝROBCOVIA   AKCIE AKCIE   NOVINKY NOVINKY   NOVINKY ONLINE KATALÓG
Este nemáte nič v košíku

 
NAŠE ĎALŠIE WEB. STRÁNKY: 

www.online-ekasa.sk/


www.pokladnicne-systemy.sk/

www.platobne-terminaly.eu

www.etiketovacieklieste.sk

www.realex.elcom.eu/

Realex / Legislatívne zmeny / Obchodné otázky
 

Obchodné otázky

Ak sa rozhodujete, či je nutné kúpiť registračnú pokladnicu, pre aký typ pokladnice sa rozhodnúť alebo si potrebujete ujasniť znenie zákona o registračných pokladniciach, na tejto stránke nájdete odpovede, ktoré Vám pomôžu rozhodnúť sa.

Tento dokument je pravidelne aktualizovaný podľa najčastejších otázok zo strany našich zákazníkov. Ak máte Vy nejakú otázku, na ktorú nenájdete odpoveď na tejto stránke, kontaktujte nás a my Vám radi poradíme.
 

Servis
Aká je poskytovaná záruka na Vaše výrobky?
Všetky produkty našej spoločnosti majú štandardnú, zákonom predpísanú, dvojročnú záruku. Na vykonanú opravu konkrétnej časti pokladnice je záruka 3 mesiace. Pri záručnej oprave je záruka výrobku predĺžená o počet dní, počas ktorých bol výrobok v oprave.
Sídlo mojej prevádzky je od Vášho servisu dosť vzdialené. Na koho sa môžem obrátiť v prípade poruchy pokladnice?
Firma Elcom na Slovensku spolupracuje so zmluvnými servisnými partnermi, ktorí zabezpečia záručné aj pozáručné opravy všetkých pokladníc a fiskálnych tlačiarní. Títo zmluvní partneri Vám pokladnicu opravia aj v prípade, že ste ju kúpili u iného dodávateľa. Zoznam servisných stredísk nájdete v časti Podpora/Registrované servisné organizácie podľa jednotlivých krajov.

Technická a softvérová podpora
Je k dispozícii aj softvér pre programovanie pokladníc Euro pomocou počítača? Koľko stojí?
Pre naprogramovanie pokladníc Euro môžete použiť software Euro2A, ktorý je dodávaný zdarma s každou pokladnicou. Najnovšie plné verzie tohto programu nájdete na tejto stránke v časti Podpora/Download súborov.
Vlastním staršiu Euro pokladnicu. Z dôvodu zmeny zákona by som chcel dokúpiť novšiu pokladnicu. Môžem pre programovanie novej pokladnice využiť položky naprogramované pre staršiu pokladnicu, alebo musím všetko programovať odznova?
Ak vlastníte staršiu Euro pokladnicu vo väčšine prípadov nie je potrebné, aby ste kupovali novú. Stačí vykonať upgrade pokladnice spojený s inštaláciou fiskálneho modulu. O možnosti upgrade-u sa poraďte so svojou servisnou organizáciou.
V prípade, že dôjde k upgrade-u pokladnice, nie je potrebné, aby ste programovali pokladnicu odznova. Program Euro2A Vám umožní využiť Vami naprogramovanú databázu položiek aj pre fiskálnu pokladnicu.
Ponúka spoločnosť Elcom skladové hospodárstvo pre pokladnice a fiskálne tlačiarne?
Spoločnosť Elcom spolupracuje s mnohými softvérovými spoločnosťami, ktoré majú široký sortiment skladových systémov spolupracujúcich s pokladnicami a fiskálnymi tlačiarňami vyrábanými spoločnosťou ELCOM. Ich zoznam
a kontaktné adresy nájdete na našej internetovej stránke v časti Podpora/Download súborov - Zoznam ekonomického softvéru. Demoverzie získate spolu s pokladnicou na priloženom CD. Pri nasadzovaní týchto aplikácií Vám odporúčame kontaktovať priamo tieto firmy.

Aký typ pokladnice je pre mňa najvhodnejší?
Ako začínajúci podnikateľ si nemôžem dovoliť kúpu príliš drahej pokladnice. Podľa akých kritérií si mám vybrať pokladnicu, ktorá nie je drahá, a pritom bude spĺňať moje predstavy?
Je potrebné, aby ste starostlivo zvážili svoje potreby a potreby Vašich budúcich zákazníkov. Kadencia predaja, miesto použitia pokladnice, počet predávaných položiek, potreba pripojenia k PC sú najdôležitejšie aspekty pre výber registračnej pokladnice. Každý typ pokladnice Euro Vám ponúka iné výhody, pričom veľmi ľahko nájdete kompromis medzi požadovaným výkonom a výhodnou cenou.
Naša veľkoobchodná spoločnosť distribuuje potravinárske výrobky do maloobchodov prostredníctvom vlastných dopravcov. Existuje spôsob, ako pomocou registračnej pokladnice evidovať množstvo tovaru, ktoré nakúpil konkrétny zákazník, ak platí v hotovosti a tovar nemal vopred objednaný?
S Vašim problémom si poradia fiskálne verzie pokladníc, ktoré dokážu rozlíšiť každý predaj podľa čísla zákazníka zadaného pred vystavením účtenky. Pokladnica si všetky účtované údaje ukladá do pamäte (elektronický žurnál). Tieto údaje je možné spracovať na počítači - jednotlivé účtenky môžete priradiť k zákazníckym kartám. Fiskálne pokladnice (okrem Euro-100T, 1000T, 50T a 50TE) spracúvajú aj údaje o skladových množstvách tovarov. Dodávateľovi Vašej obchodnej aplikácie poskytneme všetky potrebné informácie pre správne prepojenie Vašej pokladnice s účtovníctvom.
Hľadáme vhodnú pokladnicu, ktorá dokáže vykonávať špeciálne funkcie vyžadované v reštauráciách. Dôležitá je možnosť otvoriť viac účtov súčasne, spojiť niekoľko účtov dohromady, alebo rozdeliť spoločný účet na niekoľko menších. Ponúkate pokladnicu s takýmito funkciami?
Odporúčame Vám pokladnicu Euro-2500TX, ktorá je určená aj pre reštaurácie. Pokladnica Euro-2500TX Vám umožní pracovať s otvorenými účtami, spájať a rozdeľovať neuzavreté účtenky a mnoho ďalších potrebných funkcií.
Vlastním stánok pre predaj ovocia a zeleniny. Moja stará pokladnica už dosluhuje a preto hľadám cenovo výhodnú pokladnicu, ktorú je možné použiť aj bez potreby napájania zo siete.
Pokladnica v stánku ovocia a zeleniny by mala byť hlavne nenáročná na priestor a mať možnosť pripojiť váhy. Ak hľadáte cenovo výhodnú pokladnicu spĺňajúcu aspoň tieto kritériá, doporučujeme Vám pokladnice Euro-50 a Euro-500. Sú to pokladnice s rýchlou tepelnou tlačiarňou, ktoré majú možnosť pripojiť váhy a svojim dizajnom sú nenáročné na priestor. V prípade, že uvažujete o kúpe fiskálnej pokladnice, je pre Vás lepším riešením pokladnica Euro-50, ktorá umožňuje sťahovanie žurnálu na SD kartu bez potreby pripojenia k počítaču.
Vlastním stánok pre predaj novín, tabaku a drobného tovaru, ktorý je umiestnený na frekventovanom mieste. Akú pokladnicu mi môžete odporučiť?
Z dôvodu obsluhovania veľkého množstva zákazníkov je potrebné skrátiť čas účtovania na minimum, aby sa predišlo dlhým radom a nervozite zákazníkov. Pokladnica teda musí mať rýchlu tlačiareň a veľmi spoľahlivú klávesnicu, aby zvládla nápor zákazníkov. Tieto vlastnosti spĺňajú pokladnice Euro-500T/TX/TE používajúce rýchlu tepelnú tlačiareň, kvalitnú klávesnicu a svojimi rozmermi nie sú náročné na priestor.

 

O firme
Obchodné podmienky
Kontakt
Servis
Referencie
Cenníky
Technická podpora
Legislatívne zmeny
Technológie čiarových kódov
Produktové foto
Certifikáty

 TECHNICKÁ PODPORA:

 


 


Tel:02/555 63 027  GSM:0905/303 755           0907/757 233
E-mail:
obchod@realex.sk

Otváracie hodiny:

Pondelok - Štvrtok

8:30 - 17:00

Piatok 

8:30 - 16:00

Rozvoz tovaru do 24:00 hodín

po celej SR Vám zabepečí

naša prepravná spoločnosť: 
 

 

 


Vybavenie obchodov, autorizované servisné stredisko na fiškálne pokladničné systémy, registračné pokladnice, veľkoobchod, maloobchod, rozvoz celá SR, záručný a pozáručný servis, obchodné a reštauračné, obchodný a reštauračný software, snímače čiarových kódov, etiketovacie tlačiarne a kliešte, obchodné váhy, označenie tovaru, eurotestery, etikety, pásky, kobchodné zariadenia, omplet spotrebný materiál, kancelárske potreby, drogéria a hygiena, registračné pokladne a pokladnice, tlačiarne, pos, euro testery, obchodné váhy, obchodné zariadenia Predaj, fiškálnych, pokladničných systéov, etiketovacích klieští, váh. Obchodné prevádzky, IT technológie, zariadennie obchodov a obchodných prevádzok, PC počítače, registračných pokladníc, pokladničných systémov, registračná pokladňa, bankoviek, termo, samolepiace, tonery, cenovky

Copyright 2021. REALEX International SK, spol. s r.o.      
Powered by Webcredit s.r.o.