Tel./Fax:+421/2/555 63 027 / E-mail: obchod (@) realex.sk / GPS súradnice pre Váš navigačný systém: N 48.16068° - E017.12793°
   
VÝROBCOVIA VÝROBCOVIA   AKCIE AKCIE   NOVINKY NOVINKY   NOVINKY ONLINE KATALÓG
Este nemáte nič v košíku

 
NAŠE ĎALŠIE WEB. STRÁNKY: 

www.online-ekasa.sk/


www.pokladnicne-systemy.sk/

www.platobne-terminaly.eu

www.etiketovacieklieste.sk

www.realex.elcom.eu/

Realex / Legislatívne zmeny / Čo nám fiskálny zákon prináša
 

 Čo nové nám fiskálny zákon prináša? 

Zákon č. 289/2008 Z. z. upravuje podmienky používania registračnej pokladnice a fiskálnej tlačiarne. Dnes vám chceme dať do pozornosti zmeny, ktoré nastali v porovnaní s vyhláškou č. 55/1994 Zb.

Už aj pokladnice a tlačiarne majú pamäť

Fiskálna pamäťFiskálny zákon so sebou prináša nové technické požiadavky na vybavenie pokladnice a tlačiarne. Najvýznamnejšou zmenou je nutnosť zavedenie fiskálnej pamäte, ktorá musí byť umiestnená tak, aby bola chránená voči neautorizovaných zásahom. Do fiskálnej pamäte sa zaznamenajú všetky informácie o prevádzke a uchovávajú sa v nej všetky údaje o predaji. Údaje o prevádzke zapisuje do fiskálnej pamäte servisná organizácia pri uvedení pokladnice alebo tlačiarne do prevádzky tzv. fiskalizácií.

Elektronický žurnál vám uľahčí archiváciu dát

Dátové médiumŠtandardnou súčasťou pokladničných systémov bude podľa nového zákona elektronický žurnál, ktorý bude plniť funkciu druhej žurnálovej pásky v elektronickej podobe. Doteraz mali elektronický žurnál iba TE verzie pokladníc Euro. Po novom ho budú mať všetky typy pokladníc, ktoré sú v súlade so zákonom. Výhodou je jednoduchšia a pohodlnejšia archivácia údajov o predaji a hlavne možnosť ušetriť až 50 % nákladov na pokladničné pásky, keďže už nebudete musieť používať 2 pásky súčasne.

Jednoduchšie uzávierky

Denná uzávierkaZákon upravuje aj spôsob vykonávania jednotlivých uzávierok. Dennú uzávierku je potrebné vykonávať iba 1× denne najneskôr do 24. hodiny daného dňa. Na páske dennej uzávierky sa tlačí ochranný znak v tvare MF. Tento znak je súčasťou každého pokladničného dokladu okrem tréningových dokladov. Takým spôsob si zákazník veľmi jednoducho môže overiť pravosť a originalitu pokladničného dokladu. Nemenej významnou zmenou je zrušenie vykonávania mesačnej uzávierky.

Preventíva šetrí vaše náklady

Servisná organizáciaZákon zaviedol aj povinnú údržbu registračnej pokladnice resp. fiskálnej tlačiarne. Túto údržbu vykonáva servisná organizácia, ktorá fiskalizovala pokladnicu alebo tlačiareň. O potrebe vykonania povinnej údržby bude pokladnica obchodníka informovať a ten je povinný najneskôr do 2 mesiacoch písomne požiadať servisnú organizáciu o jej vykonanie. Pravidelná servisná údržba umožňuje obchodníkom predchádzať závažným poruchám a následným nákladom na ich odstránenie.

 

O firme
Obchodné podmienky
Kontakt
Servis
Referencie
Cenníky
Technická podpora
Legislatívne zmeny
Technológie čiarových kódov
Produktové foto
Certifikáty

 TECHNICKÁ PODPORA:

 


 


Tel:02/555 63 027  GSM:0905/303 755           0907/757 233
E-mail:
obchod@realex.sk

Otváracie hodiny:

Pondelok - Štvrtok

8:30 - 17:00

Piatok 

8:30 - 16:00

Rozvoz tovaru do 24:00 hodín

po celej SR Vám zabepečí

naša prepravná spoločnosť: 
 

 

 


Vybavenie obchodov, autorizované servisné stredisko na fiškálne pokladničné systémy, registračné pokladnice, veľkoobchod, maloobchod, rozvoz celá SR, záručný a pozáručný servis, obchodné a reštauračné, obchodný a reštauračný software, snímače čiarových kódov, etiketovacie tlačiarne a kliešte, obchodné váhy, označenie tovaru, eurotestery, etikety, pásky, kobchodné zariadenia, omplet spotrebný materiál, kancelárske potreby, drogéria a hygiena, registračné pokladne a pokladnice, tlačiarne, pos, euro testery, obchodné váhy, obchodné zariadenia Predaj, fiškálnych, pokladničných systéov, etiketovacích klieští, váh. Obchodné prevádzky, IT technológie, zariadennie obchodov a obchodných prevádzok, PC počítače, registračných pokladníc, pokladničných systémov, registračná pokladňa, bankoviek, termo, samolepiace, tonery, cenovky

Copyright 2021. REALEX International SK, spol. s r.o.      
Powered by Webcredit s.r.o.